Jak można przedłużyć stosunek?

Jak można przedłużyć stosunek?

Jednym z częstych zaburzeń sprawności seksualnej jest przedwczesny wytrysk, który jest problemem mężczyzn w różnym wieku. Większość przypadków dotyczy jednak mężczyzn bardzo młodych lub takich, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne i nie mają doświadczenia w sprawach łóżkowych. Falstart w łóżku może prowadzić do rozczarowania partnerki, a tym samym do zmniejszenia samooceny czy poczucia własnej wartości u mężczyzny. Można zastosować kilka prostych sposobów, dzięki którym uda się przedłużyć stosunek nawet o kilka minut.

Przedwczesny wytrysk – jakie są jego przyczyny?

Problemy z przedwczesnym wytryskiem są zmorą wielu mężczyzn. Kobiety na ogół nie lubią zarówno zbyt długich, jak i zbyt krótkich stosunków. Jeśli do wytrysku nasienia i szczytowania mężczyzny mija zbyt krótki czas od rozpoczęcia penetracji, by kobieta mogła odczuwać przyjemność, warto poszukać rozwiązania problemu. Przedwczesny wytrysk może wiązać się z bardzo dużym napięciem i wtedy jest zjawiskiem normalnym. Jeśli jednak występuje mimo regularnych zbliżeń czy masturbacji i powtarza się notorycznie, z pewnością nie wpływa korzystnie na kondycję związku oraz samopoczucie mężczyzny. Skrajnym przypadkiem tego stanu jest wytrysk w kilka sekund po wprowadzeniu członka do pochwy czy nawet jeszcze przed rozpoczęciem zbliżenia – powtarzanie się takiego zjawiska może wymagać konsultacji z lekarzem.

Jak można przedłużyć stosunek?

Jest kilka sposobów na przedłużenie stosunku, które można wypróbować przed zbliżeniem. Jeśli przyczyna zaburzeń nie jest związana z problemami natury psychicznej np. z depresją czy nerwicą, można stosować farmakoterapię oraz proste metody treningowe.

Ćwiczenia start – stop – jest to typ treningu fizycznego, który został opracowany w USA w latach 50-tych XX wieku. Polega na poznaniu swojego ciała oraz jego możliwości. Ćwiczenie opiera się na ogół na masturbacji – należy doprowadzać się do stanu poprzedzającego szczytowanie, w ostatniej chwili kończąc stymulację. Ćwiczenie powtarza się kilka razy – można je wykonywać również podczas pieszczot z partnerką, która musi zostać wtajemniczona w sposób działania.

Metoda uciskowa – ten sposób na przedłużanie stosunku jest znany już od 5 tysięcy lat i wywodzi się z Chin. Metoda ta polega na uciskaniu trzema palcami miejsca znajdującego się pomiędzy jądrami a odbytem. Ucisk powinien zostać przeprowadzony tuż przed tym, kiedy mężczyzna osiągnie szczytowanie. Uciśnięcia musi dokonać partnerka i dobrze, jeśli wcześniej przećwiczy tę technikę. Uciśnięcie krocza w odpowiednim momencie może opóźnić wytrysk nawet o kilka minut.

Częste wytryski – ciało uczy się pewnych zachowań, dlatego też korzystnie na czas trwania stosunku wpływa nie tylko regularne uprawianie seksu, ale również masturbacja. W ten sposób mężczyzna może poznać swoje ciało oraz nauczyć się kontrolowania pewnych reakcji. Masturbacja jest także sposobem na pozbycie się nadmiernego napięcia – jeśli mężczyzna obawia się przedwczesnego wytrysku, może poprzedzić stosunek właśnie masturbacją – kilka godzin czy kilkanaście minut przed zbliżeniem. Wszystko zależy od możliwości organizmu.

Lubrykanty na opóźnienie wytrysku – w aptekach czy sex shopach są dostępne lubrykanty zawierające substancje mające na celu przedłużenie stosunku. Często działają one znieczulająco na penis, jednocześnie nie ograniczają doznań. Ich zadaniem jest zmniejszenie wrażliwości na bodźce, przez co stosunek może trwać nieco dłużej. Podobnymi środkami są nawilżane prezerwatywy dedykowane dla panów chcących cieszyć się dłuższym zbliżeniem. Są one dostępne w ofercie wielu znanych firm produkujących kondomy.

Środki farmakologiczne – Przedwczesny wytrysk można leczyć farmakologicznie, szczególnie jeśli naturalne metody okazują się nieskuteczne. W celu wydłużenia stosunku zaleca się inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny – są to substancje takie jak dapoksetyna, paroksetyna, fluoksetyna i sertralina. Środki farmakologiczne na opóźnienie wytrysku są dostępne wyłącznie na receptę.

Replies: 0 / Share:

You might also like …

Post Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *