Mensil co to jest i jak działa?

Mensil co to jest i jak działa?

Mensil to tabletki na poprawę potencji, które atakuje się u mężczyzn mających kłopoty z wywołaniem albo utrzymaniem erekcji w niezbędnym czasie do odbywania stosunków seksualnych. Lek ten można nabyć bez okazania recepty i nie podlega on refundacji. Sprzedawany jest w postaci tabletek do żucia oraz rozgryzania i w trzech różnych wielkościach opakowań:

 • 8 sztuk,
 • 4 sztuki,
 • 2 sztuki.

Środek Mensil działa w sposób obwodowy, wywołując u pacjentów erekcję. Co bardzo istotne, producent zaznacza, iż celem uzyskania właściwych rezultatów konieczne będzie stymulowanie seksualne. Tabletki na potencję Mensil są bardzo szybko wchłaniane do organizmu po wzięciu doustnym, dlatego też maksymalne stężenie tego specyfiku w organizmie osiągane jest niedługo po zażyciu. Wzwód pojawia się jeszcze szybciej po wzięciu tego preparatu na czczo.

Skład

W jednej tabletce Mensil znajduje się 25 mg sildenafilu w postaci cytrynianu. Reszta składników to: kwas solny (celem ustalania pH), wodorotlenek potasu (do ustalenia pH), stearynian magnezu, aromat miętowy, kroskarmeloza sodowa, aspartam, powidon K-30, laktoza jednowodna, bezwodna koloidalna laktoza i potasowa polakrylina.

Wskazania do zastosowania

Mensil na poprawę potencji przeznaczony jest dla mężczyzn po 18 roku życia, u których pojawiają się zaburzenia związane z erekcją. Wskazanie stanowi brak możliwości uzyskiwania albo utrzymywania erekcji przez czas, który wystarczy celem odbycia stosunku seksualnego.

Jakie mogą być przeciwskazania?

Pomimo tego, iż środek ten można zakupić bez recepty, nie może on być używany u każdego mężczyzny. Pośród możliwych przeciwskazań do przyjęcia tabletek wymienia się:

 • schorzenia, które obejmują układ naczyniowo-sercowy mogące wymagać od pacjenta zachowywania zupełnej wstrzemięźliwości od seksu, jak chociażby niewydolność serca albo dławica piersiowa,
 • alergie albo nadwrażliwość na którykolwiek spośród składników preparatu,
 • hipotonię,
 • niedawno odbyty zawał mięśnia sercowego albo udar,
 • zastosowanie innego typu inhibitorów fosfodiesterazy typu piątego,
 • używanie leków odpowiedzialnych za uwolnienie tlenku azotu albo w składzie z azotanami,
 • degeneracyjne zmiany w obrębie siatkówki,
 • utratę wzroku w jednym oku w wyniku przedniej neuropatii niedokrwiennej wzrokowego nerwu, bez żadnego związku ze stanem zapalnym tętnic.

Możliwe dawkowanie

Preparat Mensil przeznaczony jest do zastosowania przez mężczyzn, którzy ukończyli już 18 rok życia. Zgodnie z informacją, która zamieszczona jest na ulotce dołączonej do opakowania, zalecanym dawkowaniem tego środka, będzie jedna tabletka na około godzinę przed zaplanowanym stosunkiem seksualnym. Jeśli tabletkę połknie się podczas posiłku, to jej działanie będzie spóźnione w stosunku do przyjęcia na czczo.

Nie jest zalecane branie tego leku częściej, aniżeli raz w ciągu doby. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy decyzję na temat wdrożenia procesu leczniczego, podejmie lekarz. Biorąc pod uwagę indywidualne cechy danego mężczyzny, lekarz może także zlecić zwiększenie dawki Mensil do 50 mg na dobę. Dalsze modyfikowanie dawek, również zwiększanie do 100 mg albo zmniejszanie do 25 mg, będzie możliwe w zależności od reakcji wybranego pacjenta. Konieczne jest obserwowanie własnej tolerancji na ten środek i jego skuteczności.

Przyjmowanie większej dawki, aniżeli ta, która jest zalecana

Preparat Mensil winien być używany zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce albo według wskazań lekarskich. Nie jest zalecane przyjęcie większych dawek, tym bardziej, iż nie będzie to mieć wpływu na lepsze działanie wymienionego leku. U mężczyzn, którzy stosują zwiększone dawki, nie zostały zaobserwowane szczególne symptomy przedawkowania. Wystąpił zaś znaczny wzrost intensywności i częstotliwości niepożądanych działań, które opisane są w treści ulotki. Panowie uskarżali się między innymi na:

 • uczucie zatkanych nozdrzy,
 • zaburzenia wzroku,
 • uderzenia gorąca,
 • zawroty głowy,
 • bóle głowy o sporym natężeniu.

Przedawkowanie opisanego suplementu, nie będzie wymagać interwencji lekarskiej – zwykle stosowane jest leczenie mające charakter objawowy.

Replies: 0 / Share:

You might also like …

Post Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *